HRUŠKOVÁ, Lenka. Effective E-learning applied to foreign language teaching. Littera Scripta. České Budějovice: Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, Vol. 9, č. 1, s. 33-46. ISSN 1805-9112. 2016.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Effective E-learning applied to foreign language teaching
Název česky Efektivita e-learningu ve výuce cizích jazyků
Autoři HRUŠKOVÁ, Lenka (203 Česká republika, garant, domácí).
Vydání Littera Scripta, České Budějovice, Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, 2016, 1805-9112.
Další údaje
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor 50300 5.3 Education
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Kód RIV RIV/75081431:_____/16:00000684
Organizační jednotka Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích
Klíčová slova česky efektivita; efektivní výuka; e-learning; klasická výuka
Klíčová slova anglicky efficiency; effective teaching; e-learning; traditional teaching
Štítky ERIH, KEM8, RIV16
Změnil Změnila: Věra Kostková, učo 6173. Změněno: 21. 7. 2016 10:42.
Anotace
This paper presents the results of comparative research carried out at the Institute of Technology and Business in České Budejovice (ITB) into the foreign language knowledge of students according to different teaching methods. At the Institute, traditional teaching methods (with a real teacher) are applied, supported by the use of information and communication technologies. The research demonstrated that the results from both forms of teaching were comparable, thereby proving that ICT can contribute positively to the development of the professional language skills of students in higher education. The latest technologies have the capacity to influence both the learning environment and the learners themselves, including the way they collect and process information and form new knowledge. If applied appropriately, new technologies can substantially support this process.
Anotace česky
Tento článek prezentuje výsledky srovnávacího výzkumu prováděného na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Komparovány byly odborné znalosti cizího jazyka studentů v závislosti na různých vyučovacích metodách . Na VŠTE je klasická výuka (přímá výuka vedená učitelem) doplňována e-learningem opírajícím se o informační a komunikační technologie. Výzkum prokázal , že výsledky obou výukových metod byly srovnatelné , což dokazuje, že ICT mohou pozitivně přispět k rozvoji odborných jazykových dovedností studentů na vysokých školách. Nejnovější technologie mají schopnost ovlivňovat jak učební prostředí a samotné studenty, tak i způsob, jakým mohou být informace shromažďovány a zpracovávány. Pokud jsou používány vhodně, mohou nové technologie významně ovlivnit výsledek tohoto procesu.
VytisknoutZobrazeno: 19. 4. 2024 21:01