ANTOŠ, Karel. Problem of searching minimum spanning tree. In Proceedings of International Conference Presentation of Mathematics `14. 1. vyd. Liberec: Technická univerzita v Liberci, 2014. s. 7-16. ISBN 978-80-7494-108-5.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Problem of searching minimum spanning tree
Název česky Problém hledání minimální kostry grafu
Autoři ANTOŠ, Karel.
Vydání 1. vyd. Liberec, Proceedings of International Conference Presentation of Mathematics `14, od s. 7-16, 10 s. 2014.
Nakladatel Technická univerzita v Liberci
Další údaje
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 10101 Pure mathematics
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Forma vydání paměťový nosič (CD, DVD, flash disk)
Organizační jednotka Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích
ISBN 978-80-7494-108-5
Klíčová slova česky : teorie grafů; minimální kostra grafu; Joseph Kruskal; hladový algoritmus
Klíčová slova anglicky graph theory; minimum spanning tree; Joseph Kruskal; reverse algorithm
Štítky KPV1
Změnil Změnil: Mgr. Václav Karas, učo 10752. Změněno: 7. 10. 2014 10:10.
Anotace
This article provides solutions to certain models of graph theory, where the minimum spanning tree (MST) models are suitable. The principle of the MST problem is the fact that it is necessary to find the model situations for which this method is suitable, to find how to use this method in finding a solution, and finally to compare two methods of looking for the MST, in terms of their different approaches, their complementarity, and their assessment, which of these two methods can find a feasible solution faster in particular cases. A theoretical discussion and a model example are carried out to compare the two methods.
Anotace česky
Tento článek poskytuje řešení pro některé modely z teorie grafů, pro které je nástroj minimální kostry (MKG) vhodný. Princip problému MKG je v tom, že je třeba nalézt modelové situace, pro které je tato metoda vhodná, a dále zjistit, jak použít tuto metodu při hledání řešení, a nakonec porovnat dva způsobyhledání MKG, z hlediska jejich rozdílného přístupu, jejich doplňování se a jejich hodnocení, dále která z těchto dvou metod můžete najít možné řešení rychleji a ve kterých konkrétních případech. Teoretické diskuse a modelový příklad jsou provedeny za účelem porovnání těchto dvou metod.
VytisknoutZobrazeno: 4. 2. 2023 16:06