HROMADA, Eduard, Renáta SCHNEIDEROVÁ HERALOVÁ, Petr DLASK, Daniel MACEK, Václav TATÝREK, Tomáš KRULICKÝ, Jakub HORÁK, Jaromír VRBKA, Veronika MACHOVÁ, Zuzana ROWLAND and Marek VOCHOZKA. Metodika vyčíslení hodnoty nebytových budov v sektoru vládních institucí (Method of determining the value of non-residential buildings in the government sector.). 2020.
Other formats:   BibTeX LaTeX RIS
Basic information
Original name Metodika vyčíslení hodnoty nebytových budov v sektoru vládních institucí
Name in Czech Metodika vyčíslení hodnoty nebytových budov v sektoru vládních institucí
Name (in English) Method of determining the value of non-residential buildings in the government sector.
Authors HROMADA, Eduard, Renáta SCHNEIDEROVÁ HERALOVÁ, Petr DLASK, Daniel MACEK, Václav TATÝREK, Tomáš KRULICKÝ, Jakub HORÁK, Jaromír VRBKA, Veronika MACHOVÁ, Zuzana ROWLAND and Marek VOCHOZKA.
Edition 2020.
Other information
Original language Czech
Type of outcome Cert., accred., approved methodology, spec. maps, medical, hist. methods
Field of Study 50200 5.2 Economics and Business
Country of publisher Czech Republic
Confidentiality degree is not subject to a state or trade secret
WWW URL
Organization unit Institute of Technology and Business in České Budějovice
Keywords (in Czech) nebytové budovy; metoda oceňování; sektor vládních isntitucí
Keywords in English non-residential buildings; valuation method; government institutions sector
Technical parameters Údaje budou využívány pracovníky Odboru národních účtů ČSÚ k sestavování bilancí nefinančních aktiv (pro aktivum AN. 112 Ostatní budovy a stavby). Konkrétně se jedná hlavně o sestavení modelu, resp. zpřesnění a kalibraci stávajícího modelu pro odhad hrubých a čistých stavů a spotřeby fixního kapitálu. Tyto modelové propočty jsou vyžadovány podle ESA 2010. Metoda bude použita ke kalibraci a úpravám používaného software PIM (Perpetual Inventory Method) pro modelování hrubých a čistých stavů a spotřeby fixního kapitálu v sektoru vládních institucí. Na základě získaných výsledků jsou upraveny některé vstupní parametry modelu a revidovány a zpřesněny stávající výstupy.
Tags FIP_1
Links TITACSU920, research and development project.
Changed by Changed by: Mgr. Blanka Mikšíková, učo 22534. Changed: 29/4/2021 08:57.
Abstract
Cílem projektu TAČR – TITACSU920 „Metodika vyčíslení hodnoty nebytových budov v sektoru vládních institucí“ je vývoj metody pro kvalifikované ocenění hodnoty nebytových budov v sektoru vládních institucí s ohledem na NACE, druh, stáří a stav budovy. Podkladem pro toto vyčíslení jsou údaje získané při mimořádném šetření, které probíhá ve 2.-3. čtvrtletí roku 2018. Navržená metoda je aplikována na vyčíslení stavů nebytových budov v reprodukčních cenách v členění podle stáří, NACE a způsobu využití budovy ve vybraném roce. Při návrhu byla v maximální míře zohledněna vysoká vnitřní heterogenita souboru oceňovaných nemovitostí, která plyne z jejich dislokace v rámci celého území České republiky, široké škále využití, rozdílnému stáří i vlastní velikosti objektů. byly tak zohledněny jak kvalitativní tak kvantitativních charakteristiky předmětu posouzení.
Abstract (in English)
The aim of the project TAČR - TITACSU920 "Methodology of determining the value of non-residential buildings in the general government sector" is to develop a method for qualified valuation of non-residential buildings in the general government sector with respect to NACE, type, age and condition of buildings. The basis for this quantification is the data obtained during the extraordinary survey, which takes place in 2-3. quarter of 2018. The proposed method is applied to quantify the stock of non-residential buildings at reproduction prices broken down by age, NACE and use of the building in the selected year. The design took into account to the maximum extent the high internal heterogeneity of the set of valued properties, which results from their location within the entire territory of the Czech Republic, a wide range of uses, different ages and the actual size of the buildings, both the qualitative and quantitative characteristics of the subject of the assessment were taken into account.
PrintDisplayed: 28/3/2024 10:23