KMECOVÁ, Iveta. Educational Process and Motivation Factors of University Students and Its Analysis. In Khalid S. Soliman. Proceedings of the 31st International Business Information Management Association Conference, IBIMA 2018. neoznačeno. Milan: International Business Information Management Association (IBIMA). s. 1815 - 1824. ISBN 978-0-9998551-0-2. 2018.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Educational Process and Motivation Factors of University Students and Its Analysis
Název česky Vzdělávací proces a motivační faktory vysokoškolských studentů a jejich analýza
Autoři KMECOVÁ, Iveta.
Vydání neoznačeno. Milan, Proceedings of the 31st International Business Information Management Association Conference, IBIMA 2018, od s. 1815 - 1824, 10 s. 2018.
Nakladatel International Business Information Management Association (IBIMA)
Další údaje
Originální jazyk angličtina
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50200 5.2 Economics and Business
Stát vydavatele Itálie
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Forma vydání elektronická verze "online"
Organizační jednotka Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích
ISBN 978-0-9998551-0-2
UT WoS 000444067200180
Klíčová slova česky Motivace; motivační faktory; vyučovací metody; kvalita a efektivita výuky
Klíčová slova anglicky Motivation; motivational factors; teaching methods; quality and efficiency of teaching
Štítky PSS_a, WOS
Změnil Změnila: Mgr. Blanka Mikšíková, učo 22534. Změněno: 2. 4. 2019 12:39.
Anotace
"The article pays attention to the importance of motivation as the drive of individuals which moves the students to activity and has positive influence on their learning activities. The author points out the importance of motivational factors and of application of modern teaching methods in the educational process. The main goal consists in pointing out the indispensability of ascertaining the preferred teaching methods among the students, as well as of ascertaining the motivational factors which significantly support the teaching efficiency and contribute to meet the educational goals. The theoretic part is devoted to the issue of motivation as the key and crucial determinant of students' satisfaction with the teaching process. The application part has 2 research problems formulated, in connection with the main goal: analysis the motivational factors supporting the learning activity and increasing the interest in studying; find out the students' opinions on the teaching methods applied and on the preferred methods which increase the motivation to an interest in studying. The questionnaire investigation method was chosen as the research tool. The goal was to get a feedback to help the teachers in introducing modern teaching methods and tools and, in case of (students') dissatisfaction, to have think about the idea of conceiving new study materials or correcting the existing ones. All the above stated steps should improve the quality of professional education and increase the graduates' competitiveness in the labour market."
Anotace česky
"Příspěvek se zaměřuje na důležitost motivace jako hybní síly, která posouvá studenty k aktivitě a má pozitivní vliv na jejich učební činnost. Autorka poukazuje na význam motivačních faktorů a uplatnění moderních vyučovacích metod ve vzdělávacím procesu. Hlavním cílem je upozornit na nezbytnost zjišťování preferovaných vyučovacích metod dle studentů a také na zjišťování významných motivačních faktorů, které podporují efektivitu výuky a přispívají k dosažení vzdělávacích cílů. Teoretická část příspěvku je věnována problematice motivace jako klíčového a rozhodujícího determinantu spokojenosti studentů s vyučovacím procesem. V aplikační části jsou formulovány dva výzkumné problémy související s hlavním cílem: analýza motivačních faktorů, které podporují aktivitu v učení a zvyšují zájem o studium; zjištění názoru studentů na vyučovací metody a preferované vyučovací metody, které zvyšují motivaci, která vede k zájmu o studium. Jako výzkumný nástroj byla zvolena dotazníková metoda. Cílem bylo získat zpětnou vazbu, která by pomohla učitelům v procesu zavádění moderních vyučovacích metod a prostředků a v případu (studentské) nespokojenosti, zamyslet se nad myšlenkou koncipování nových studijních materiálu nebo na korekci stávajících. Všechny výše zmíněné kroky by měly zlepšit kvalitu profesionálního vzdělávání a zvyšovat konkurenceschopnost absolventů na trhu práce."
VytisknoutZobrazeno: 28. 3. 2024 20:07