KABOURKOVÁ, Kristina. Produkce zeleniny v České republice a ve Slovenské republice a porovnání účetních postupů v rostlinné výrobě. Mladá veda. Prešov: Vydavateľstvo UNIVERSUM, spol. s r. o., 2018, roč. 6, č. 2, s. 33-40. ISSN 1339-3189.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Produkce zeleniny v České republice a ve Slovenské republice a porovnání účetních postupů v rostlinné výrobě
Název anglicky THE PRODUCTION OF VEGETABLES IN CZECH REPUBLIC AND IN SLOVAKIA AND SUPPORTING OF ACOUNTING PROCEDURES IN PLANT PRODUCTION
Autoři KABOURKOVÁ, Kristina.
Vydání Mladá veda, Prešov, Vydavateľstvo UNIVERSUM, spol. s r. o. 2018, 1339-3189.
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor 50200 5.2 Economics and Business
Stát vydavatele Slovensko
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích
Klíčová slova česky zelenina; sklizňové plochy; sklizeň; účtování
Klíčová slova anglicky vegetables; harvest space; harvest; accounting
Štítky ERIH, FUC
Změnil Změnila: Mgr. Blanka Mikšíková, učo 22534. Změněno: 17. 4. 2018 11:47.
Anotace
Autorka se ve svém článku zabývá produkcí zeleniny v České republice a ve Slovenské republice. Charakterizuje pěstování zeleniny z ekonomického a účetního hlediska. Komparuje účtování o produkci zeleniny v České republice a ve Slovenské republice. Domnívá se, že nové postupy účtování v České republice neodrážejí, na rozdíl od postupů na Slovensku, skutečnost. V další části pak porovnává vývoj sklizňových ploch v ha a sklizeň zeleniny v tunách v České republice a ve Slovenské republice. Přitom jsou vybrány nejčastěji pěstované druhy zeleniny. Upozorňuje na nutnost zachovat starobylé a krajové odrůdy zeleniny.
Anotace anglicky
The author deals with the production of vegetables in Czech Republic and Slovakia in this article. She characterizes growing vegetables from economic and accounting position. She compares accounting about the production of vegetables in Czech Republic and Slovakia. She believes that new procedures of accounting are not deflecting reality in Czech Republic unlike the procedures in Slovakia. In the other part she compares the evolution of harvest space in hectolitres and harvest of vegetables in tons in Czech Republic and Slovakia. Although they are selected of most harvesting vegetables. She is alerting that there is urgency to keep antique and regional sort of vegetables.
VytisknoutZobrazeno: 24. 10. 2021 11:28