ZEMAN, Robert a Jaroslav STUCHLÝ. Prognoznyje modeli dlja akcij «Erste Bank». Vestnik Astrachanskogo gosudarstvennogo techničeskogo universiteta. Serija: Ekonomika. Astrachan: Astrachanskij gosudarstvennyj techničeskij universitet, 2013, roč. 2013, č. 2, s. 104-111. ISSN 2073-5537.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Prognoznyje modeli dlja akcij «Erste Bank»
Název česky Předpovědní modely pro akcie Erste Bank
Název anglicky Forecasting models for shares of "Erste Bank"
Autoři ZEMAN, Robert a Jaroslav STUCHLÝ.
Vydání Vestnik Astrachanskogo gosudarstvennogo techničeskogo universiteta. Serija: Ekonomika, Astrachan, Astrachanskij gosudarstvennyj techničeskij universitet, 2013, 2073-5537.
Další údaje
Originální jazyk ruština
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor 50200 5.2 Economics and Business
Stát vydavatele Rusko
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích
Klíčová slova česky trendové funkce; analýza časových řad; předpovědi; predikční modely; Erste Bank Group;ceny akcií; ARIMA modely
Klíčová slova anglicky trend functions; time series analysis; predictions; prediction models; "Erste Group Bank"; share prices; ARIMA models
Štítky KEM6, PEB
Změnil Změnila: Jiřina Hřebečková, učo 8397. Změněno: 20. 1. 2014 15:33.
Anotace
Cel’ issledovanij - točečnyj i interval’nyj prognoz na 10 rabočich dnej vperöd na osnovanii istoričeskich dannych ob okončatel’nych cenach na akcii «Erste Bank Group» na Birže cennych bumag v Prage. Rezul’taty ob’jedineny v tablicy, predstavleny v grafičeskom vide, provedeny ich sravnenije i interpretacija. Prognozy polučeny posredstvom modelej trendovych čötov ispol’zovalis’ programmy Excel, Statgraphics Plus i statističeskaja sistema R.
Anotace česky
Cílem práce je na základě historických dat o konečných cenách akcí Erste Bank Group na Burze cenných papíru v Praze provést bodové i intervalové předpovědi na 6 - 10 obchodních dní dopředu, zapsat je do tabulek, porovnat a interpretovat výsledky a znázornit je graficky. Předpovědi získáme pomocí modelů trendových funkcí a modelů založených na analýze časových řad. K provedení numerických výpočtů budeme používat programy Excel, Statgraphics Plus a statistický systém R.
Anotace anglicky
The aim of the research is to give a detailed and interval prognosis for 10 business days based on historical data about the final prices of Erste Bank Group shares on the Stock exchange in Prague. The results are joint into tables, represented graphically, compared and interpreted. The predictions are received while using models of trend functions and models based on time series analysis. To perform the numerical calculations such software as Excel, Statgraphics Plus and statistical system R have been used.
VytisknoutZobrazeno: 23. 1. 2022 11:08