• 1.Co jsou to Kruhy lidí?
  Kruh lidí je místo v IS VŠTE, kde se může setkávat určitá skupina lidí, povídat si ve svém diskusním fóru, informovat ostatní o různých akcích na nástěnce kruhu a nebo sdílet např. fotografie ve společném úložišti Náš web.

  Jsou dva základní typy kruhů. Automaticky zakládané v systému (např. imatrikulační ) a uživatelsky zakládané vlastní kruhy.

  Kruhy, které se vás týkají, najdete pod rozcestníkem Setkávání nebo Absolventská síť.

  Informační systém Setkávání

  nebo

  Informační systém Absolvent

 • 2.Imatrikulační kruhy
  Imatrikulační kruhy slouží studentům přijatým ve stejném roce na stejný obor, aby se mohli mezi sebou kontaktovat. Studenti bakalářského i magisterského stupně jsou do imatrikulačních kruhů řazeni automaticky po zápisu ke studiu.

  Tyto kruhy nemají žádného správce, ale žádost o členství v kruhu může schválit jakýkoli člen kruhu.

  Pro malé obory se imatrikulační kruhy automaticky nezakládají, ale studenti mají možnost přidat se do jiného kruhu, např. podobného oboru, nebo si mohou založit vlastní kruh individuálně.

 • 3.Mohu si založit vlastní kruh jen pro lidi, se kterými se chci scházet?
  Ano, můžete. Vlastní kruh založíte v aplikaci:

  Informační systém Absolvent (Kruhy) Všechny Založit nový kruh

  Automaticky se stanete správcem kruhu, můžete přidávat další správce a rozhodujete, kdo vstoupí do vašeho kruhu jako člen.
  Nastavení práv pro vstup do kruhu v případě volby „studenti předmětu s kódem“, „studenti předmětu v období“ a „studenti semináře“ se vztahuje i na ty studenty, kteří již nemají studium, ve kterém měli předmět zapsaný, aktivní.

  Je-li do nějakého kruhu osoba „pozvána“, musí členství v kruhu nejprve přijmout kliknutím na „Ano, chci se stát členem“ v aplikaci

  Informační systém Absolvent (Kruhy) název kruhu

  Členství v kruhu může člen zrušit volbou „Vystoupit z kruhu“, správce kruhu může zrušit členství jakémukoli členovi volbou „vyřadit“ v seznamu Členové kruhu.

 • 4.Co mi členství v kruhu nabízí?
  V kruhu jsou tyto možnosti:
  Členové kruhu
  Ze seznamu lze rychle odeslat členovi kruhu e-mail, napsat k této osobě Komentář, zobrazit její Osobní stránku, zobrazit Aktivitu této osoby či zjistit, kdy byla naposledy v IS VŠTE. Nenajdete-li některého spolužáka v seznamu, pozvěte jej. Pokud dosud nebyl v IS VŠTE, pošlete mu e-mail s pozvánkou přímo z této stránky.
  Diskuse
  Chcete-li relaxovat, povídat si s ostatními o zajímavých tématech, potřebujete-li poradit, nebo si chcete jen nezávazně popovídat, založte vlákno v diskusním fóru kruhu

  Informační systém Absolvent (Kruhy) název kruhu Diskuse Založit nové vlákno

  nebo přispějte již do existujícího vlákna.

  Náš web
  Máte-li například fotografie či videa ze společné akce, případně jiné soubory, které chcete zveřejnit pro ostatní členy kruhu, vložte je do webu vašeho kruhu

  Informační systém Absolvent (Kruhy) název kruhu Náš web

  a dle typu vkládaného souboru zvolte „Vložit fotky do nové galerie“, „Vložit videa do videogalerie“ nebo „Vložit soubor“.

  Nástěnka
  Chcete-li ostatní členy někam pozvat či jim něco nabídnout a chcete, aby si vaši výzvu/pozvánku určitě přečetli, zavěste příspěvek na Nástěnku.

  Informační systém Absolvent (Kruhy) název kruhu Nástěnka Vložit příspěvek na nástěnku

  Příspěvek se zobrazí na úvodní stránce kruhu, na nástěnce a informace o něm i v aktivitě kruhu.

  Aktivita

  Informační systém Absolvent (Kruhy) název kruhu Aktivita

  Zde se dozvíte, co bylo v kruhu provedeno za operace - nejnovější se zobrazují na úvodní stránce kruhu vpravo a úplně všechny najdete pod záložkou Aktivita. Získáte odtud informace o vstupu nových členů, přidání fotografií do webu kruhu, o novém příspěvku na nástěnce apod.


Provided you have failed to find the information you were searching for, you can contact us at vsteis(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz.