b 2012

Podniková ekonomika

VOCHOZKA, Marek, Hana EZROVÁ, Tomáš KAFKA, Petr MULAČ, Věra MULAČOVÁ et. al.

Základní údaje

Originální název

Podniková ekonomika

Název anglicky

Business Economics

Autoři

VOCHOZKA, Marek (203 Česká republika, garant, domácí), Hana EZROVÁ (203 Česká republika, domácí), Tomáš KAFKA (203 Česká republika, domácí), Petr MULAČ (203 Česká republika, domácí), Věra MULAČOVÁ (203 Česká republika, domácí), Ludmila OPEKAROVÁ (203 Česká republika, domácí), Petra PÁRTLOVÁ (203 Česká republika), Jiří TUČEK (203 Česká republika, domácí) a Jan VÁCHAL (203 Česká republika, domácí)

Vydání

1. vyd. Praha, 570 s. Finanční řízení, 2012

Nakladatel

Grada Publishing

Další údaje

Jazyk

čeština

Typ výsledku

Učebnice

Obor

50200 5.2 Economics and Business

Stát vydavatele

Česká republika

Utajení

není předmětem státního či obchodního tajemství

Kód RIV

RIV/75081431:_____/12:00000319

Organizační jednotka

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích

ISBN

978-80-247-4372-1

Klíčová slova česky

Controlling; facility management; podnik; marketing; náklady

Klíčová slova anglicky

Controlling; facility management; company; enterprise; marketing; costs

Štítky

Změněno: 7. 4. 2014 09:54, Věra Kostková

Anotace

V originále

Podniková ekonomika je jak vědou teoretickou, tak i praktickou, a oba tyto póly se v knize velice vhodně vyvažují. Podnik je zde prezentován ve všech svých rozmanitých formách, jsou zde popsány a klasifikovány všechny jevy v podniku se vyskytující a procesy v něm probíhající. Zvlášť oceňuji citlivé, ale vysoce erudované propojení teoretických poznatků a východisek s reálně probíhajícími aktivitami v podnikové sféře. V řadě kapitol jsou naznačena východiska a doporučení pro praktické využití s cílem zvýšení účinnosti a hospodárnosti veškerých podnikových aktivit.

Anglicky

Business Economics is a theoretical science as well as practical, and both poles in the book are very appropriately balanced. Company is presented here in all their various forms, there are described and classified all the phenomena occurring in the enterprise and processes occurring in it. Especially the sensitive, but highly sophisticated linking of theoretical knowledge bases with real ongoing activities in the business sector are much appreciated. In many chapters there are solutions and recommendations for practical use in order to increase the effectiveness and efficiency of all business activities outlined.