Z_VKTC Vstupní kurz tvůrčí činnosti pro akademické pracovníky

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích
zima 2020
Rozsah
0/42/0. Ukončení: z.
Vyučující
Ing. Jakub Horák, MBA, PhD. (přednášející)
Mgr. Blanka Mikšíková (přednášející)
prof. Ing. Marek Vochozka, MBA, Ph.D., dr. h.c. (přednášející)
Garance
prof. Ing. Marek Vochozka, MBA, Ph.D., dr. h.c.
Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích
Kontaktní osoba: Mgr. Martina Fáberová
Dodavatelské pracoviště: Centrum celoživotního vzdělávání – Útvar ředitele pro administraci studia a celoživotní vzdělávání – Prorektor pro studium – Rektor – Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích
Předpoklady
Kurz je určen pro začínající akademické pracovníky. Účastník kurzu je absolventem magisterského studijního programu, studentem doktorského studijního programu, případně absolventem doktorského programu. Dále je kurz určen pro stávající akademické pracovníky VŠTE (s magisterským, případně doktorským stupněm vzdělání), kteří budou vyučovat kurz Metody odborné práce v bakalářských studijních programech, případně Metody výzkumu v navazujících magisterských programech, případně předměty se zadanou seminární prací a/nebo povedou studenty při psaní bakalářských a/nebo diplomových prací. Kurzu se mohou zúčastnit rovněž pomocné vědecké síly, u nichž je předpoklad, že se stanou akademických pracovníky VŠTE.
Omezení zápisu do předmětu
Předmět je otevřen studentům libovolného oboru.
Cíle předmětu opírající se o výstupy z učení
1. Ověřit schopnost akademických pracovníků připravovat vědecké texty na úrovni Scopus a ESCI, případně je naučit psát takové texty. 2. Připravit akademické pracovníky na výuku předmětů Metody odborné práce, Metody výzkumu. 3. Sjednotit standard vedených seminárních a kvalifikačních prací na VŠTE (kromě projektů).
Výstupy z učení
Výstupem předmětu bude certifikát vydaný CCV v rámci vzdělávání zaměstnanců. Certifikát bude: 1. U nově nastoupivších akademických pracovníků, kteří dosud nedosáhli hodnosti docent, či profesor podmínkou výuky. 2. U stávajících akademických pracovníků s hodností Ph.D. a nižší podmínkou pro výuku předmětu Metody odborné práce, Metody výzkumu, předmětů se zadanou seminární prací a vedení bakalářských prací podmínkou.
Osnova
  • 1. Úvod do předmětu (zaměření předmětu, způsob výuky, zakončení, výběr tématu práce, registrace do NTK). Základy a principy výzkumné a tvůrčí práce. Autorská práva a plagiátorství. 2. Specifika jednotlivých typů odborných prací. Práce se zdroji (hodnotná literatura, zdroje, práce knihovny VŠTE, vyhledávání v databázích). 3. Název a úvod práce. 4. Rešerše v první fázi. 5. Rešerše ve druhé fázi. 6. Hypotézy nebo výzkumné otázky. 7. Metodika v bodech 8. Metodika v textu 9. Výsledky 10. Diskuse výsledků – konstrukce základních tezí 11. Diskuse výsledků – dokončení 12. Závěr 13. Finalizace textu, příprava prezentace textu
Literatura
    povinná literatura
  • VOCHOZKA, Marek et al. Metodika odborné práce. 2. dopl. a rozš. vyd. České Budějovice: Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích, 2016. ISBN 978-80-7468-108-0.
Podmínky testu
1. Vědecký článek na úrovni Scopus (ESCI). (70 %). Téma si vybere účastník dle svého vědeckého, případně zamýšleného vědeckého, zaměření. 2. Prezentace článku. (30 %)
Další komentáře
Poznámka k ukončení předmětu: Vědecký článek na úrovni Scopus. Prezentace článku.
Předmět je dovoleno ukončit i mimo zkouškové období.
Předmět je vyučován jednorázově.
Výuka probíhá blokově.

  • Statistika zápisu (nejnovější)
  • Permalink: https://is.vstecb.cz/predmet/vste/zima2020/Z_VKTC