RSS


 1. K čemu slouží RSS?

  Prostřednictvím RSS můžete odebírat nové příspěvky z vybraných aplikací ISu (Diskusní fóra, Vývěska, Blogy ...), aniž byste se museli přihlašovat do ISu. Jak to funguje? V aplikaci ISu, která nabízí RSS zdroj, si zvolíte sekci, kterou chcete sledovat, a kliknutím na ikonku pro RSS si zvolíte přidání odběru. Pro čtení odběrů je vhodné používat RSS čtečku např. Feedly.com, odběry si ale můžete procházet i ve svém internetovém prohlížeči. Bližší informace o RSS lze najít ve Wikipedii.

 2. Ze kterých aplikací mohu RSS odebírat?

  • Diskusní fóra

   Ve vybraném diskusním fóru, které chcete sledovat, klikněte na ikonku pro přidání odběru - ikonka se nachází vedle názvu diskuse. Tímto způsobem si vyberete odběr celé diskuse. Pokud chcete sledovat pouze určité vlákno resp. nové příspěvky, klikněte na ikonku pro odběr nových příspěvků vedle názvu vlákna. Pro odběr více vnořených příspěvků najdete odkaz na RSS odběr v montážním klíči.

   [1] odběr celé diskuse
   [2] odběr vlákna diskuse
   [3] odběr vnořeného příspěvku z diskuse

  • Vývěska

   Na Vývěsce si vyberete sekci, kterou chcete sledovat, např. Pozvánky. Kliknutím na ikonku pro odběr vedle názvu sekce můžete zvolit odebírání nových zpráv ze všech podsekci. Pokud kliknete na ikonku pro odběr přímo u podsekce, můžete zvolit odebírání zpráv jen z tého podsekce.

   [1] odběr zpráv z hlavní sekce
   [2] odběr zpráv z podsekce

  • Blogy

   Prostřednictvím RSS můžete také odebírat nové příspěvky z Blogů. Odebírat můžete jak příspěvky (včetně komentářů) z celého blogu, tak jen komentáře z konkrétního příspěvku.

   [1] odběr příspěvků z celého blogu
   [2] odběr komentářů z příspěvku
 3. Jak si zvolím co chci odebírat?

  Po kliknutí na ikonku pro přidání odběru se vám zobrazí nové okno pro upřesnění odběru. Odebírat tak můžete např. jen zprávy z vybrané sekce, zprávy ze všech podsekcí, nové komentáře apod. Možnosti odběru závisí na sekci, ze které jste odběr zvolili. Počet přispěvků v jednom odběru je omezen na 100 nejnovějších.

  [1] název vybrané sekce
  [2] možnosti odběru

 4. Jak převzít tematickou vývěsku přes RSS?

  Přes RSS může webmaster získávat data z tematické vývěsky pro prezentaci na svém webu. Bližší informace o této funkci najdete v Nápovědě pro Tematickou vývěsku.


Nenašli jste odpověď? Pošlete nám svůj dotaz na vsteis(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz.

Relevantní odkazy 


Nahoru | Aktuální datum a čas: 19. 8. 2019 14:22, 34. (sudý) týden

Kontakty: vsteis(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz, studijní odd., správci práv | Více o Informačním systému