D 2020

Surface temperature of flat roofs with waterproofing polymer membranes

PLACHÝ, Jan a Jana VYSOKÁ

Základní údaje

Originální název

Surface temperature of flat roofs with waterproofing polymer membranes

Název česky

Povrchová teplota plochých střech s hydroizolací na bázi polymerních fólií

Autoři

PLACHÝ, Jan (203 Česká republika, garant, domácí) a Jana VYSOKÁ (203 Česká republika, domácí)

Vydání

1st ed. Spojené království, IOP Conference Series: Materials Science and Engineering, 11th International Conference Building Defects 2019), od s. nestránkováno, 4 s. 2020

Nakladatel

Institute of Physics Publishing

Další údaje

Jazyk

angličtina

Typ výsledku

Stať ve sborníku

Obor

20101 Civil engineering

Stát vydavatele

Velká Británie a Severní Irsko

Utajení

není předmětem státního či obchodního tajemství

Forma vydání

elektronická verze "online"

Kód RIV

RIV/75081431:_____/20:00001716

Organizační jednotka

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích

ISSN

DOI

http://dx.doi.org/10.1088/1757-899X/728/1/012006

Klíčová slova česky

plochá střecha; polymerní folie; povrchová teplota

Klíčová slova anglicky

flat roofs; polymer membranes; surface tenperature

Štítky

IZM, RIV19, SCOPUS
Změněno: 25. 3. 2020 09:27, Mgr. Milada Šanderová

Anotace

ORIG CZ

V originále

This paper deals with the problematics of the surface temperature of flat roofs, where the waterproofing layer is used as polymeric waterproofing membrane of softened PVC. Currently, it is possible to encounter defects on flat roofs due to the high surface temperature of the waterproofing layer. The consequence of such a high surface temperature is, for example, the sublimation of the thermal insulation of the foam polystyrene. The paper focuses on the influence of the color of the plasticized PVC membrane on the surface temperature. The aim of this paper is to determine the maximum surface temperature of a polymeric PVC membranes in the dependence on color on the basis of experimental measurements and furthermore, to determine the maximum temperature on the surface of the thermal insulation under PVC polymeric membrane. Measurements were taken during a warm summer day. Used samples were represented by polymeric membranes in green, gray, red and brown colors. Mineral wool was used as a substrate under the polymeric membrane.

Česky

Tento příspěvek se zabývá problematikou povrchové teploty plochých střech, kde se jako hydroizolační vrstva používá hydroizolace z polymerní folie z měkčeného PVC. V současné době je možné se na plochých střechách setkat s defekty jejichž příčinou je vysoká povrchová teplota hydroizolační vrstvy. Výsledkem takovéto vysoké povrchové teploty je například sublimace tepelné izolace z pěnového polystyrenu. Příspěvek se zaměřuje na vliv barvy polymerní folie z měkčeného PVC na povrchovou teplotu. Cílem tohoto příspěvku je na základě experimentálního měření zjistit maximální povrchovou teplotu polymerní folie PVC v závislosti na barvě. Dále zjistit maximální teplotu na povrchu tepelné izolace pod polymerní folie PVC. Měření se prováděla během teplého letního dne. Jako vzorky byly použity polymerní folie v barvě zelené, šedé, červenéa hnědé. Jako podklad pod polymerní folie byla použita minerální vlna.
Zobrazeno: 14. 11. 2024 02:04