D
2019
Green Construction as Essential Approach in Sustainable Design: Comprehensive Review
KRAUS, Michal
Základní údaje
Originální název
Green Construction as Essential Approach in Sustainable Design: Comprehensive Review
Název česky
Zelená konstrukce jako základní přístup k udržitelnému designu: Komplexní přehled
Vydání
6.2. Sofia, Bulgaria, 19th International Multidisciplinary Scientific GeoConference, SGEM 2019, od s. 465-470, 6 s. 2019
Nakladatel
STEF92 TECHNOLOGY LTD
Další údaje
Typ výsledku
Stať ve sborníku
Obor
20101 Civil engineering
Stát vydavatele
Bulharsko
Utajení
není předmětem státního či obchodního tajemství
Forma vydání
tištěná verze "print"
Kód RIV
RIV/75081431:_____/19:00001574
Organizační jednotka
Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích
Klíčová slova česky
Zelená architektura; zelené konstrukce; udržitelná architektura; zelené fasády; zelené střechy
Klíčová slova anglicky
Green design; green construction; sustainable architecture; green facades; green roof
Příznaky
Mezinárodní význam, Recenzováno
V originále
The urban area has noticeably higher temperatures than other areas located in the undeveloped area. This is due to the overlapping of large areas of the original vegetation with the construction of buildings and roads. Concrete and asphalt surfaces absorb a large amount of heat from the sun that radiates back into the environment. The impact of ever-expanding urban arrest increases the intensity of so-called thermal islands, and life in some cities becomes difficult in the summer months. Due to the absence of green areas in the cities, natural drainage sites and waters disappear. One solution to prevent this problem is to design more green in cities. Greened facades, or greened roofs, are able to retain water and evaporate it due to its properties. The planting of plants on the facade opens up completely new functional and creative possibilities of construction and urban planning. The use of greenery on the facades is mainly due to their great contribution to the surroundings and the building itself.
Česky
Městské oblasti mají znatelně vyšší teploty než jiné neurbanizované oblasti. Důvodem je nahrazení velkých ploch původní vegetace výstavbou budov a silnic. Betonové a asfaltové povrchy absorbují velké množství tepla ze Slunce, které vyzařuje zpět do okolního prostředí. Dopad stále se rozšiřujícího městského prostředí zvyšuje intenzitu tzv. městských tepelných ostrovů a v letních měsících je život v některých městech obtížný. Vzhledem k nepřítomnosti zeleně ve městech dochází k minimalizaci přirozeného vsakování a úbytku vody. Jedním z řešení, jak tomuto problému zabránit, je navrhnout více zeleně ve městech. Zelené fasády nebo zelené střechy jsou díky svým vlastnostem schopny zadržet vodu a vypařit ji. Výsadba rostlin na fasádě otevírá zcela nové funkční a kreativní možnosti výstavby a urbanismu. Využití zeleně na fasádách je způsobeno zejména jejich velkým přínosem pro okolí a samotnou budovu.
Zobrazeno: 25. 11. 2024 09:39