KABOURKOVÁ, Kristina. Srovnání vývoje kurzu české koruny vůči euru, americkému dolaru, švýcarskému franku a britské libře a srovnání vysílání cizích měn v České republice a na Slovensku. Mladá veda. Prešov: Vydavateľstvo UNIVERSUM, spol. s r. o., 2017, roč. 5, č. 6, s. 65-74. ISSN 1339-3189.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Srovnání vývoje kurzu české koruny vůči euru, americkému dolaru, švýcarskému franku a britské libře a srovnání vysílání cizích měn v České republice a na Slovensku
Název anglicky COMPARISON OF THE DEVELOPMENT OF THE EXCHANGE RATE OF THE CZECH KORUNA TO THE EURO, US DOLLAR, SWISS FRANC AND BRITISH POUND AND COMPARISON OF POSTING OF FOREIGN CURRENCIES IN THE CZECH REPUBLIC AND IN THE SLOVAK REPUBLIC
Autoři KABOURKOVÁ, Kristina.
Vydání Mladá veda, Prešov, Vydavateľstvo UNIVERSUM, spol. s r. o. 2017, 1339-3189.
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Článek v odborném periodiku
Obor 50200 5.2 Economics and Business
Stát vydavatele Slovensko
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích
Klíčová slova česky Česká koruna; americký dolar; švýcarský frank; britská libra; kurzové rozdíly; měna; peníze
Klíčová slova anglicky Czech koruna; US dollar; Swiss franc; British pound; exchange rate difference; currency; Money
Štítky ERIH, FUC
Změnil Změnila: Mgr. Eva Hynešová, učo 23116. Změněno: 17. 4. 2018 14:33.
Anotace
"Ve svém příspěvku autorka srovnala vývoj kurzu české koruny na euro, americký dolar, švýcarský frank a britskou libru v letech 2004 až 2016. Zjistila, že koruna nebyla slabší ani silnější s ohledem na každou měnu stejným tempem. Kromě toho autorka také porovnala účetní postupy používané pro vysílání kurzových rozdílů v souladu s českou a slovenskou legislativou. Dospěla k závěru, že vysílání v tomto ohledu je v obou zemích prakticky shodné."
Anotace anglicky
"In her paper, the author has compared the development of the exchange rate of the Czech koruna to the Euro, US dollar, Swiss franc and British pound between the years 2004 and 2016. She has found that the koruna did not grow weaker or stronger with respect to each of the currencies at the same pace. In addition, the author has also compared the accounting procedures used for posting of exchange rate differences in accordance with the Czech and Slovak legislation. She has come to the conclusion that posting in this respect is virtually identical in the two countries."
VytisknoutZobrazeno: 24. 10. 2021 11:57