• 1.Zůstává přístup k IS VŠTE i osobám, které již odešly ze školy?
  Ano. I po ukončení studentského i zaměstnaneckého vztahu můžete mít zájem být s institucí dál v kontaktu. Nadále funguje vaše učo a heslo pro přístup, e-mailová schránka a možnost používat různé komunikační agendy (Vývěska, Diskuse, ...). Možnosti některých agend mohou být omezené.

  Smyslem zachovaného přístupu do IS VŠTE je například

  • umožnit Vám kontakt s bývalými spolužáky či spolupracovníky,
  • umožnit Vám snadno podat přihlášku k dalšímu studiu ,
  • umožnit Vám přístup k výukovým materiálům (Vaše studijní výsledky, studijní materiály ap.).

 • 2.Co je přesně Absolventská síť VŠTE?
  Absolventi mají v IS VŠTE dostupný rozcestník Absolvent, na kterém jsou soustředěny komunikační agendy a informační zdroje, o kterých lze předpokládat, že mohou být pro absolventa užitečné.

  Informační systém Absolventi

  Absolventi obecně mohou mít přístup k určitým aplikacím či funkcím IS VŠTE, ke kterým nemají přístup jiní neaktivní uživatelé (bývalí pracovníci či neúspěšní studenti).

  Do Absolventské sítě byli zařazeni všichni absolventi Úspěšní absolventi školy mohou za účelem udržení či navázání kontaktu s bývalými spolužáky využívat služeb IS VŠTE pod výše zmíněným rozcestníkem.

 • 3.Jak funguje pro absolventy Osobní stránka?
  Je žádoucí, aby absolventi aktualizovali svou Osobní stránku – doplnili na sebe kontakt a další informace, mohou si např. aktualizovat fotografii. Podrobnosti o možnostech lze najít v nápovědě: Lidé.
 • 4.Aplikace pro setkávání se se spolužáky a známými
  Absolventy lze z hlediska způsobu setkávání se s lidmi ve škole zhruba rozdělit do dvou typů: absolventi starší nebo absolventi malých oborů cítí spřízněnost se svým studijním kruhem – skupinkou spolužáků, která společně absolvovala většinu výuky. Tyto promoční kruhy lidí jsou v IS VŠTE předvyplněny a pro komunikaci v rámci nich se používá agenda Kruhy lidí (nápověda Kruhy lidí).

  Absolventi velkých oborů a ti, kdo zažili kreditové, studentem řízené studium, zpravidla nemají úzkou vazbu na svůj určitý kruh, ale během studia navázali různé vztahy s různými spolužáky a dalšími osobami na škole. Tito absolventi si mohou vytvořit seznam tzv. Mých známých, informovat je o svém životě prostřednictvím blogu Vzkazy pro Mé známé a odebírat e-mailem informace o změnách, které tyto sledované osoby učinily v IS VŠTE.

 • 5.Kontrolní otázka pro případ zapomenutého hesla
  Uživatelé, kteří nejsou aktivní studenti či zaměstnanci, si mohou v aplikaci na změnu hesla nastavit tzv. kontrolní otázku pro případ zapomenutého hesla. Zdaří-li se jim zadat na ni v takové situaci správnou odpověď, IS VŠTE jim zašle nové heslo na e-mail, kam mají z IS VŠTE přesměrovanou poštu. Doporučujeme si otázku nastavit.

  Informační systém Absolventi (Správa) Změna hesla a kontrolní otázky


Nenašli jste odpověď? Pošlete nám svůj dotaz na vsteis(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz.